Оберіть мову:
UA RU EN
Наші контакти:
(093) 448-18-28 info@medtek.in.ua
Тромбоеластограф?
Вибір очевидний!

ПРИНЦИП ДІЇ

Принцип дії апарату заснований на реєстрації зміни опору досліджуваної середовища резонансним коливанням голки-резонатора, закріпленої на п’єзоелектричному елементі і опущений в кювету з кров’ю пацієнта. Частота коливань голки в повітрі і в рідині підтримується рівними автоматично.

Корисним сигналом є різниця амплітуд коливань голки в повітрі і в рідині. Керування електромеханічним трактом здійснює вимірювальна схема Блоку реєстратора, а всі обчислення, виведення графіків і параметрів досліджень, а також управління роботою приладу виконує процесор, який використовує спеціалізовану комп’ютерну програму «ІКС гемо-З».

Головний вимірювальний елемент апарату — прецизійний п’єзоелектричний датчик (ПЕД), який входить до складу приладу і поставляється окремо в якості елемента (ЗІП).

Для запобігання руху крові в вимірювальної комірці приладу та усунення вузьких пластичних напруг, що призводять до спотворення результатів, характеристики п’єзоелектричного датчика підібрані так, щоб амплітуда коливань пробного тіла (голки-резонатора) була в 1000 разів менше товщини рідкого шару досліджуваної рідини. Це практично нівелює несприятливі фізичні впливи на кров.

Обсяг досліджуваної крові — 0,6 мл підібраний емпірично і містить мінімальну, але достатню, як для якісної, так і для кількісної оцінки, концентрацію всіх чинників, що у досліджуваному процесі гемокоагуляции і фібринолізу. У цьому обсязі підтримується їх реальне співвідношення, що відбиває таке in vivo. На цьому обсязі крові практично не позначається її висихання в процесі дослідження, який може тривати до 100 хвилин.

Дослідження починається після підготовки приладу до роботи. Матеріал для дослідження (цільна нестабілізована кров) у кількості 0,6 мл забирається за загальноприйнятою в коагулогії методиці, сухою сіліконірованою голкою з просвітом 1 мм з кубітальної вени безпосередньо в кювету приладу, прогріту до 37 градусів С.

Кювета з досліджуваної кров’ю поміщається в камеру термостата апарату і приводиться в зіткнення з пробним тілом датчика (голкою-резонатором) при його опусканні вниз і запуску дослідження. Тривалість дослідження визначається користувачем в залежності від наміченої мети.

Графічне зображення досліджуваного процесу і всі його реєстровані параметри можна спостерігати в динаміці на екрані персонального комп’ютера. Побудова графіка агрегатного стану крові здійснюється в системі координат, де по осі абсцис вимірюється час дослідження у хвилинах, а по осі ординат — величина амплітуди НВПГ в відносних одиницях .

При розшифровці отриманих кривих для визначення гемостазиологических констант аналізувалися всі відхилення амплітуди від початкового значення. Бралися до уваги тільки ті амплітудні або хронометричні показники, значення яких мали тісний кореляційний зв’язок з результатами контрольних коагулогіческіх досліджень, для яких ми використовували тромбоеластографію і біохімічні рутинні методи.